ThE BeSt FoRuM FoR RoLePLaY
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Code Geass

4 posters

Go down

Code Geass Empty Code Geass

Писане  Kiara_Yuichi Пон Сеп 22, 2008 9:16 pm

Code Geass C1uv

Заглавие: Code Geass: Lelouch of the Rebellion
Жанр: Eкшън, Mека, Cай-фай, Сейнен, Трагедия
Тип: TV
Епизоди: 25
Година: 06.10.2006 до 21.07.2007
Продукция: Sunrise, MBS, Sony Music Entertainment, Victor Entertainment, CLAMP, Ganges
Официална страница: http://www.geass.jp/


В една алтернативно развита човешка история на 10 Август 2010 Свещената империя Британия обявява война на неутрална Япония. Британците побеждават
с помощта на Кошмарни устройства (Nightmare Frames) - наземни бойни меки, които превъзхождат военната техника на японците. Британците отнемат свободата на
народа и дори сменят името на държавата, като я кръщават Зона 11. Започват репресии за унищожаване на японската идентичност и потискане на един свободолюбив и горделив народ.

Седем години по-късно Лулуш, британски гимназист в елитната академия Ашфорд на Зона 11, попада по 'чиста случайност' във въоръжен конфликт между японски сепаративни части и британската армия. В хаоса той среща момиче, което бива пронизано от куршум в челото. Животът на Лулу също ще свърши (той е станал свидетел на избиване на цивилни и трябва да се елиминира)... когато уж мъртвото момиче му проговаря: "Искаш ли силата на Краля?"...

Code Geass е може би най-добрият сериал за 2006та година и със сигурност едно от най-добрите анимета за последните няколко години. С многобройни обрати, инфарктни екшън сцени, множество мистерии и дори на моменти пикантен 'фенсървис' ще ви държи приковани пред монитора. Има ли клишета - да, прекомерен патос - да, невероятни ситуации - да, но това не прави сериала по-слаб! Те са така умело преплетени в историята, че сигурно няма дори да усетите как режисьорите ги плъзват покрай полезрението ви. Код Гиас е едно незабравимо преживяване!

Code Geass 8071vh3

Заглавие: Code Geass R2: Lelouch of the Rebellion
Жанр: Eкшън, Mека, Cай-фай, Сейнен, Трагедия
Тип: TV
Епизоди: 25
Година: 06.04.2008 до 28.09.2008
Продукция: Sunrise, MBS, CLAMP
Официална страница: http://www.geass.jp/

благоаря за инфото на www.animes-bg.com

Аз тепърва трябвa да го гледам по препоръки от Gray Witch, но да свърша с ygo GX... Иначе вие дайте вашите мнения за анимето...!!!
Code Geass 894467
Kiara_Yuichi
Kiara_Yuichi
LoVe YoU <3

Брой мнения : 203
Join date : 18.09.2008
Age : 35
Местожителство : In InuYasha's World...

https://bestroleplay-forum.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Code Geass Empty Re: Code Geass

Писане  Psycho.Dreamer Пет Яну 23, 2009 3:32 pm

lolz...
Първото сезонче го изгледах за нула време,а сега съм към края на R2 Code Geass 819426
Psycho.Dreamer
Psycho.Dreamer
Mello's girl
Mello's girl

Брой мнения : 71
Join date : 30.10.2008
Age : 28
Местожителство : In dream land with Marik and Bakura *.*

Върнете се в началото Go down

Code Geass Empty Re: Code Geass

Писане  Nuyomi Пет Яну 23, 2009 5:19 pm

Анимето РУЛИРА!!! (колко изтъркан израз Code Geass 832587 ) Много е яко. Просто идея нямаш какво става и какво се планува докато не се стигне края на развръзката! C.C. е най-готиния герой ^^ е и Лулу Code Geass 711699 Code Geass 711699
Nuyomi
Nuyomi
Pureblood Vampire Princess
Pureblood Vampire Princess

Брой мнения : 85
Join date : 25.09.2008
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Code Geass Empty Re: Code Geass

Писане  Psycho.Dreamer Пон Мар 30, 2009 12:38 am

Това е едно от малкото свястни анимета,които не завършва с 'И всички заживяли щастливи до края на дните си..'
Наистина ми бръкна дълбоко в душичката и винаги ще го помня,макар,че края не ми хареса особено.
И не знам какво толкова и харесвате на тая C.C ^^' Още отначалото я намразих,а след акто развали няколкото хубави моменти на Кален и Лулу още повече започна да ме дразни.
Psycho.Dreamer
Psycho.Dreamer
Mello's girl
Mello's girl

Брой мнения : 71
Join date : 30.10.2008
Age : 28
Местожителство : In dream land with Marik and Bakura *.*

Върнете се в началото Go down

Code Geass Empty Re: Code Geass

Писане  Nuyomi Пон Мар 30, 2009 9:34 pm

Подписа си смъртната присъда да знаеш XD а и мога да кажа почти същото за дойната крава Code Geass 184908(това че не знам какво й харесваш - моментите на С.С. с Лулу нямаше кой да ги прекъсне Code Geass 419728 )
Nuyomi
Nuyomi
Pureblood Vampire Princess
Pureblood Vampire Princess

Брой мнения : 85
Join date : 25.09.2008
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Code Geass Empty Re: Code Geass

Писане  Gray Witch Вто Мар 31, 2009 2:00 pm

Psycho.Dreamer написа:Това е едно от малкото свястни анимета,които не завършва с 'И всички заживяли щастливи до края на дните си..'

М, всъщност тук според моето скромно мнение си в грешка. Анимето завърши с happy end, защото
Spoiler:
за света, за да стане по-добър, за да могат всички да живеят щастливи и така и стана. Кой от героите не остана доволен на края?
Spoiler:
Честно казано аз това го възприемам като щастлив край. За съжаление около Лулу се развяваше
Spoiler:
още от първия епизод и точно това допринесе най-много за толкова хубавия финал и успя да замаже тоновете фенсървиз, които за малко да скапят R2.

Само да не започваме и тук CluClu vs. Kalulu войната, че до гуша ми дойде вече. Иначе си признавам, че Карен ми е най-омразният женски персонаж не само в анимето, но и въобще, даже предпочитам Нина пред нея Оо


*въпреки, че Geass-a е comleted сложих някои неща в spoiler tag, да не взема да разваля удоволствието, на някой, който още не го е гледал
Gray Witch
Gray Witch
IMMORTAL
IMMORTAL

Брой мнения : 96
Join date : 21.09.2008
Age : 31

Върнете се в началото Go down

Code Geass Empty Re: Code Geass

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите